گنبد شیشه ای استین گلس عظیمیه کرج

گنبد شیشه ای استیند گلس عظیمیه کرج

گنبد شیشه ای با تکنیک استیند گلس در منطقه عظیمه کرج توسط چارسیک طراحی ، تولید و اجرا گردید.

گنبد شیشه ای مینیاتوری و تزئینی استیند گلس عظیمیه توسط گروه هنری چارسیک طراحی و اجرا شده است. این گنبد با قطر دهانه ۱۲۰ سانتیمتر و ارتفاع ۳۵ سانتیمتر تا امروز کوچکترین گنبد شیشه ای ساخته شده در سح ایران محسوب می شود.

طراحی و اجرا یک گنبد شیشه ای تزئینی با تکنیک استین گلس با ابعادی در این سطح کاری بسیار پیچیده است که تجربه ، تخصص و دانش فنی و معماری بالایی می طلبد. خوشبختانه گروه هنری چارسیک توانست با موفقیت این پروژه را در شهر کرج و در منطقه عظیمیه به انجام برساند.

سقف شیشه ای نورگیر تزئینی گنبد شیشه ای
یکی از ویژگی های برجسته دیگر این گنبد شیشه ای تزئینی که با تکنیک استیند گلس و تیفانی ساخته شده است ، بهرمندی آن از نور مصنوعی است. به این معنا که هیچ نور طبیعی چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم ، با این گنبد مینیاتوری در ارتباط نیست و تمام روشنایی آن با استفاده از منابع نور مصنوعی تامین می شود.

سقف شیشه ای نورگیر تزئینی گنبد شیشه ای
همانطور که گفته شد اجرای گنبد شیشه ای در چنین ابعادی با سختی هایی همراه است. محدودیت های بسیار زیادی پیش روی طراحی و مراحل اجرایی آن قرار دارد که بدون داشتن تجربه و تخصص در زمینه شیشه های تزئینی استیند گلس و تیفانی ، اجرای آن عملا غیر ممکن است. گروه هنری چارسیک با در نظر داشتن این محدودیت ها ، در انجام طراحی سعی داشت تا طرح بدون تاثیر پذیری از این محدودیت ها بتواند به طور کامل و شاخص خود را نمایان سازد.

در این گنبد شیشه ای از شیشه های رنگی فیروزه ای ، زرد ، قرمز و سفید استفاده شده است. همچنین خط و خطوط طراحی در جهت نظر کارفرما و استفاده از موتیف های مناسب با ابعاد این گنبد در نظر گرفته شده است. تعداد تقسیم بندی های این گنبد ۵ قسمت می باشد که موتیف ها به صورت تکرار شونده در این ۵ قسمت قرار گرفته اند.

سقف شیشه ای نورگیر تزئینی گنبد شیشه ای
در آخر و پس از تولید شیشه ها در کارگاه چارسیک ، اجرا و نصب این گنبد شیشه ای توسط تیم اجرایی گروه چارسیک با موفقیت انجام شد و موارد و متریال ها به محل نصب ارسال شدند و نصب این گنبد طی بازه زمانی ۳ ساعت به انجام رسید.

 

سقف شیشه ای نورگیر تزئینی گنبد شیشه ای