گنبد شیشه ای استیند گلس شازده، کرمان

گنبد شیشه ای استیند گلس شازده، کرمانطراحی و ساخت گنبد شیشه ای استیند گلس شازده در شهر کرمان توسط چارسیک انجام پذیرفته است. این گنبد شیشه ای و نورگیر سقفی با خطوط و رنگ گذاری منحصر به فرد، طراحی شده است. مقطع موجود یک مستطیل به طول ۲٫۶ متر و عرض ۱٫۸ بود. در این مقطع مستطیلی شکل، یک گنبد شیشه ای و چهار قسمت فلت جای گرفته است. قسمت گنبدی با استفاده از شاسی کشی به ۸ قسمت تقسیم شده است.

گنبد شیشه ای سقفی آب بندی شده چارسیک
نورگیر سقفی گرد و گتبدی چارسیک

 این نورگیر سقفی در یک ویلای مسکونی دوبلکس قرار گرفته است که به لحاظ انواع متریال های کار شده، به حدی اعلا لوکس و خاص در نظر گرفته شده است. این نورگیر سقفی و گنبد شیشه ای استیند گلس در طبقه اول این ویلا قرار دارد و با بهره گیری از نور طبیعی، فضای داخلی را به طور کلی تحت الشعاع رنگ بندی و زیبایی خود قرار داده است

نورگیر سقفی گنبدی تزئینی با شیشه خم
گنبد شیشه ای سقفی آب بندی شده چارسیک


سه تنالیته رنگی در این نورگیر سقفی به کار رفته است. شیشه های زیبایی که با عبور نور از آن ها یک المان بصری بسیار قوی ساخته اند.

طرح مورد استفاده در این نورگیر سقفی و گنبد شیشه ای را می توان طرحی کلاسیک قلمداد کرد. اما انحصار آن را نمی توان به سبک معماری کلاسیک محدود کرد. این طرح را می توان در زمره طرح های پست مدرن نیز پنداشت. پست مدرنیسم به زبان ساده تلفیقی از سبک های مختلفی است که کثرت در آن نقش اصلی را ایفا می کند. نمی توان پست مدرنیسم تام و تمام و کمال را به این طرح نسبت داد اما تنه های این نورگیر سقفی به به سبک پست مدرنیسم به لحاظ رنگ گذاری و قرار گیری آن در یک ساختمان ویلایی با سبک مدرن، غیر قابل انکار است.

نورگیر سقفی گرد و گتبدی چارسیک
نورگیر سقفی گنبدی تزئینی با شیشه خم


شیشه های این نورگیر سقفی با ساخت و پرداخت در کارگاه چارسیک، به شهر کرمان و محل نصب منتقل گردید و گروه نصب چارسیک با حضور در شهر کرمان در بازه زمانی یک روز اقدام به نصب این نورگیر زیبای سقفی نمود. مجمئعا تعدا ۱۳۵۷ قطعه شیشه در این نورگیر سقفی به کار رفته است که با تکنیک استیند گلس در کنار یکدیگر قرار گرفته و محکم شده اند. تمام این قطعات به وسیله دست برش داده شده و در کنار یکدیگر مونتاژ شده اند. هنر دستی استیند گلس به لوکس و خاص شدن فضای داخلی کمک شایانی می کند و آن را کاملا برجسته و نفیس نشان خواهد داد.

نورگیر سقفی گرد و گتبدی چارسیک


شما نیز می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با گروه هنری چارسیک در ارتباط باشید و از نقطه نظرات کارشناسان حرفه ای چارسیک جهت طراحی و اجرای یک نورگیر سقفی متفاوت و خاص در فضای داخلی خود بهرمند شوید.

تماس با چارسیک