گنبد شیشه ای استیند گلس ارگ، کرمان

گنبد شیشه ای استیند گلس ارگ، کرمان. طراحی و اجرای گنبد شیشه ای استیند گلس ارگ در شهر کرمان و در یک ویلای مسکونی توسط چارسیک انجام گرفته است. قطر این گنبد ۲٫۷۵ متر است که در سقف پذیرایی قرار گرفته است. این گنبد شیشه ای با بهره گیری از نور طبیعی فضای دلنشینی را در پذیرایی این ویلای مسکونی به وجود آورده است. ارتفاع کف تا سقف در این ویلا حدود ۶ متر است و این گنبد شیشه ای بر سقف این فضا خودنمایی می کند.

سقف گنبدی شیشه ای لوکس و تزئینی
گنبد شیشه ای استیند گلس ارگ، کرمان


این گنبد شیشه ای با تکنیک نفیس و دست ساز استیند گلس ساخته شده است. تکنیکی که در حال حاظر نفیس ترین و خاص ترین تکنیک شیشه در سطح جهان محسوب می شود. شیشه ها با توجه به ابعاد و اندازه های برداشت شده و با توجه به طراحی ، در کارگاه چارسیک ساخته و پرداخته شد و پس از آماده سازی به محل نصب در شهر کرمان منتقل گردید.

سقف گرد شیشه ای تزئینی و خاص و لوکس
نورگیر سقفی تزئینی مدرن


گروه نصب چارسیک با حضور در محل نصب در شهر کرمان اقدام به نصب شیشه ها بر روی مقطع مشخص شده در سطح پشت بام نمود. این گنبد شیشه ای با توجه به اینکه در معرض هوای آزاد قرار می گرفت، نیاز به انجام آب بندی، درزگیری و هوابندی داشت. از همین رو گروه نصب چارسیک با دقت و ظرافت تمام اقدام به انجام آب بندی با استفاده از متریال های استاندارد و به روز کرد. تمام مراحل نصب در طول بازه زمانی یک روز و نیم انجام گرفت.

سقف گرد شیشه ای تزئینی و خاص و لوکس
گنبد شیشه ای نورگیر سقفی استیند گلس چارسیک


طرح این گنبد با استفاده از خطوطی با حرکات کلاسیک انجام پذیرفته است و رنگ بندی آن به صورتی مینیمال و کاملا هوشمندانه انجام پذیرفته است به طوری که کاربرد رنگ را در بستری از خطوط کلاسیک به صورت کاملا کاربردی نمایش می دهد. در ساخت گنبد شیشه ای استیند گلس ارگ در شهر کرمان مجموعا از ۱۸۸۱ قطعه شیشه استفاده شده است. تمام این قطعات با استفاده از هنر دستی برش داده شده و در کنار یکدیگر محکم شده اند. این تعداد قطعات به صورت مدولی تکرار شده اند. به طوری که تعداد ۱۰ مدول تکرار شونده در این گنبد قرار گرفته اند.

نورگیر سقفی تزئینی مدرن
نورگیر سقفی تزئینی مدرن


شما نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان جهت طراحی و نصب نورگیرهای سقفی در فضاهای مسکونی، تجاری، ویلایی، ورزشی و … با گروه هنری چارسیک در ارتباط باشید و از نقطه نظرات کارشناسان چارسیک بهرمند شوید.

تماس با چارسیک